
Współcześnie pracownicy urzędów marszałkowskich w całej Polsce mogą liczyć na rozmaite prezenty ze strony pracodawcy. Są to prezenty wręczane im jako forma dbania o relacje pomiędzy pracownikiem a urzędem. O te relacje warto dbać, aby zapewnić sobie wytężoną pracę urzędników, ponadto też chęć osiągania przez nich jak najlepszych rezultatów w pracy. A rezultaty w pracy przekładają się na funkcjonowanie całego urzędu, w tym na proces obsługi interesantów. Stąd też o pracowników warto dbać, co do tego jest pełna zgoda. W urzędach marszałkowskich, jak wspomniano, upominki wręczane przy różnych okazjach są na porządku dziennym. Jakie to okazje?
Po pierwsze, smycze reklamowe mogą być wręczane pracownikom urzędu marszałkowskiego przy okazji różnych świąt państwowych i kościelnych obchodzonych w Polsce. Przede wszystkim chodzi tu o Boże Narodzenie. Nie ulega wątpliwości, że jest to święto wyjątkowo lubiane w Polsce, a w związku z tym pracodawca w urzędzie marszałkowskim musi to święto także obchodzić, by zbudować odpowiednią atmosferę w pracy. Atmosferę rodzinną, gdzie każdy pracownik jest ważny i każdy jest częścią jednego zespołu – urząd to społeczność.
Smycze reklamowe mogą też być prezentami dla tych, którzy przepracowali konkretną ilość lat w danym urzędzie marszałkowskim. Jest to wskazane oczywiście w przypadku okrągłych rocznic, jak np. 10, 15, 20, 25 itp. Osoby, mające za sobą taki staż pracy są przykładem dla innych pracowników. A prezent dla takich osób jest przykładem, że warto się starać i być lojalnym, bo można dzięki temu zasłużyć na upominek. Czy jest to element budowania atmosfery w pracy? Jak najbardziej tak.
Ponadto też smycze reklamowe mogą być prezentem dla osób odchodzących z pracy na emeryturę. Osoby te również mają za sobą przepracowanych wiele lat, z tym, że niekoniecznie jest to liczba okrągła. Nie ma to jednak znaczenia. Liczy się jedynie wkład danej osoby w budowanie wizerunku urzędu i w wykonywanie obowiązków zleconych urzędowi marszałkowskiemu. Im większy jest ten wkład, tym bardziej dany pracownik, przechodząc na emeryturę, powinien być doceniony.